Woda z jodem i jej cudowne właściwości

Woda z jodem i jej cudowne właściwości

Organizm człowieka składa się w około 70% w wody. Jej wysoka dzienna podaż odpowiada za dobre nawodnienie komórek ciała, wygląd skóry, prawidłową pracę jelit, a nawet nasze samopoczucie. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy odwodnieni. Ból głowy zrzucamy na złą pogodę, a brak możliwości skupienia się na obowiązkach - na zmęczenie. Czy rzeczywiście tak jest? Z pewnością często, ale jeszcze częściej jest to skutek odwodnienia.
Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Jaką wodę wybrać?

Woda wzbogacona o jod będzie świetnym wyborem na co dzień. Jod jest jednym z mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Odpowiada on między innymi za prawidłową pracę tarczycy oraz nasz stan fizyczny i psychiczny. Dzienne zapotrzebowanie na jod wynosi między 150 a 300 µg/dobę. Często trudno jest go dostarczyć na co dzień w odpowiedniej ilości z pożywieniem, dlatego warto sięgnąć po wodę wzbogaconą o ten pierwiastek. Jego spożycie jest niezbędne do produkowania hormonów tarczycy, a także do prawidłowego funkcjonowania serca, nerek, mięśni i przysadki mózgowej. 

Skutki niedoboru jodu

Skutki niedoboru jodu mogą być naprawdę poważne. Przy długotrwałym ograniczonym dostępie do tego pierwiastka mogą pojawić się: przyrost masy ciała, problemy związane z ciążą a także obrzęk szyi. Szczególną uwagę na podaż jodu powinny zwrócić kobiety w ciąży, ponieważ niewystarczająca jego ilość w tym okresie może spowodować nieprawidłowy rozwój intelektualny dziecka, a nawet bardziej poważny nieprawidłowy rozwój mózgu. Spożywanie większych ilości jodu jest wskazane dla kobiet już we wczesnym etapie ciąży, jeśli chorują one na niedoczynność tarczycy i cierpią na niedobór jodu. 

Spożycie jodu

U osób zdrowych prawidłowe spożycie jodu może obniżyć poziom cholesterolu we krwi, redukować stany zapalne organizmu, a także zapobiegać chorobom serca. Należy pamiętać o odpowiednio zbilansowanej diecie, bogatej w ten pierwiastek. Jeżeli mamy taką możliwość, powinniśmy spędzać czas w nadmorskich okolicach, ponieważ tam stężenie jodu w powietrzu jest większe i ma również pozytywny wpływ na organizm. Jednak najprostszym sposobem jest wybranie wody wzbogaconej o jod. Odpowiednie nawodnienie i zdrowie zamknięte w butelce!

Woda24 S.C.

ul. Rozrywka 1
31-419 Kraków

NIP 945-19-68-926
tel.: 12 413-40-75
  12 413-02-72
fax 12 413-40-76
kom.: 601-172-175

czynne od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00-16:00

email: woda24@woda24.pl

W celu weryfikacji nadawcy prosimy o zaznaczenie poniższego pola.

 

Close